نقش اصلی خواب برای درمان کرونا ویروس

 نقش اصلی خواب برای درمان کرونا ویروس

سال جدیدی میلادی از همان ابتدای سال همه ی جهان را با یک مسئله بزرگ و مهم به نام کرونا آشنا ساخت.

در ابتدای این چرخه شهر ووهان چین درگیر بود و شاید هیچ گاه کشورهای دیگر این فکر را نمی کردند که روزی کرونا یک مسئله بزرگ جهانی شود. این بیماری توانسته تاکنون جان بسیاری از بیماران را بگیرد. همچنین مبتلایان بسیاری هم داشته که برخی از آنها پس از بهبودی هم علائم مربوط به درگیری ریه را از خود نشان می دهند. اما در هر صورت با رعایت برخی از اصول می توانید به آسانی این مشکل را برطرف نمایید.

خصوصیات اصل ویروس کرونا

بررسی های اولیه نشان می دهند که استفاده از وسایل از نوع بهداشتی تأثیر زیادی در دفع این عامل مزاحم ندارد. اما در مقابل رعایت یک سری از اصول بهداشتی مثل دست شستن، ماسک زدن و یا استفاده از دستکش و رعایت فاصله در دور کردن عامل بیماری می تواند نقش مهمی را ایفا نماید. این ویروس در ابتدا علائمی تقریباً مشابه با سرماخوردگی و آنفلوانزا را داشت اما در نهایت به یک عامل بزرگ مرگ ومیر در جهان عصر حاضر تبدیل شد.

علائم در ابتدا خود را نشان نداده بلکه پس از حدود ۱۴ روز از زمان اصلی ورود ویروس این علائم وجود دارد. علائم می توانید از نوع گوارشی همانند اسهال تا انوع مشکلات ریوی همانند تنگی نفس شدید به همراه علامی دیگر همچون تب و سرفه های خشک متفاوت باشد. در برخی از افراد بدن دردهای شدید از نوع استخوان درد احساس شده که حتی بلند شدن از جای خواب را برای آنها سخت می کند.

یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص ویروس کرونا مطرح شده هوشمندی و تغییرات سریع این ویروس بوده است.اگر در ابتدا اعلام میشد که تب و تنگی نفس و سرفه های خشک مداوم از علامتهای اصلی این بیماری هستند بمرور زمان و انجام تحقیقات و یافته های علمی در سراسر جهان طیف وسیعی از علائم و نشانه های دیگری را نیز همچون از دست دادن حس چشایی و بویایی به عنوان نشانه های ابتلا به کرونا ویروس (کویید-۱۹) آشکار نمود.

  هرچه سن افراد بالاتر باشد برای ابتلا به این ویروس در معرض خطر بیشتری قرار دارند و باید احتیاط لازم را داشته باشند.

با از بین رفتن خواب ناشی از کرونا چه کنیم؟

افرادی که به این بیماری دچار می شوند از کیفیت خواب اصلی آنها به شدت کاسته خواهد شد. بنابراین باید کنترلی بر روی آن داشته باشند. علائمی همانند بدن درد و تب به همراه سرفه های خشک مداوم از کیفیت خواب به شدت می کاهد. فرد شب و روز بیدار است. تنها در صورتی که از داروهای مسکن استفاده کنید، می توانید به آسانی این مشکل را برطرف نمایید.

این داروها علاوه بر تسکین دردهای استخوانی به کاهش تب شما هم منجر می شوند. سعی کنید تا برای رفع سرفه های مداوم خود حتما از دمنوش ها کمک بگیرید. در صورتی که بتوانید از آب گرم خالی یا دمنوش به لیمو حتی زنجبیل و یا دمنوش عسل و زنجبیل و لیمو کمک بگیرید به بهبود این سرفه های کمک زیادی می کند.

هرچه خواب و استراحت شما بیشتر شود، درمان کرونا سریع تر اتفاق خواهد افتاد. یکی از مهم ترین اتفاقات پس از خواب دریافت انرژی و حفظ آن است. اگر بطور مداوم استراحت کنید انرژی بدن شما به صورت کامل حفظ می شود و در نتیجه می توان گفت که مقابله با ویروس و پیامدهای ناشی از آن هم بهتر اتفاق می افتد.

نقش خواب در درمان کرونا

سعی کنید تا حد امکان دو هفته در خانه خود در قرنطینه بوده و ضمن اینکه در خانه میمانید همگان را به ماندن در خانه دعوت کنید.

اصلا پیشنهاد خوبی است که در این ایام با گشت و گذار در شبکه های مجازی و با پیوستن به کمپین های مبارزه با کرونا مردم ضمن کمک به کارکنان درمانی و پزشکی کشور گام مثبت و مهمی هم در راه قطع زنجیره کرونا ویروس برداشته باشیم. در صورت نیاز از درمان های پیشنهادی کمک بگیرید و همچنین می توانید از نوشیدن مایعات برای بازگشت توانایی بدن خود کمک بگیرید. در خانه سطوح باید ضد عفونی بشوند و همچنین ماسک بر دهان خود بزنید تا سبب پخش شدن ویروس نباشید. در صورت بیمار بودن ماسک فیلتر دار توصیه نمی شود. 

سعی کنید تا خبرهای استرس زای ناشی از مرگ کرونا را گوش نداده تا استرس آن بر بدن شما غلبه نکند. استرس خود عاملی برای کاهش توانایی مقابله بدن در برابر کرونا ویروس است. فراموش نکنید که در این ایام ترس روانی از ابتلا به کرونا یک امری طبیعی تلقی میشود و ممکن است که فرد را دچار وحشت و اضطراب شدید نماید.چیزی که ما آن را بعنوان اختلال پانیک میشناسیم ولی اختلال پانیک و کرونا را از هم اشتباه نگیرید .

 

  

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *