وقتی آجیل جلوی اضافه وزن را می گیرد

 وقتی آجیل جلوی اضافه وزن را می گیرد

یکی از باورهای عمومی که در رابطه با مصرف آجیل می توانیم به آن توجه نماییم در خصوص تأثیر آجیل بر افزایش وزن خواهد بود.

بررسی ها نشان می دهند که مصرف آجیل حتی می تواند اثری کاملاً عکس را به دنبال داشته باشد. مصرف آجیل با توجه به اثرات پس از مصرف به آسانی می تواند تمامی چربی های اضافی در جای جای بدن شما را شروع به سوزاندن و در نهایت کم کردن کند. بنابراین نه تنها شما را چاق نخواهد کرد بلکه می تواند لاغری را هم به دنبال داشته باشد.با گشنیز همراه باشید تا در خصوص آجیل و بررسی تاثیر آن بر وزن بیشتر بدانیم.

چگونه آجیل با کالری بالا سبب چربی سوزی می شود؟

این واقعیت که آجیل با توجه به مغزهایی که در درون خود دارد سبب افزایش کالری در بدن شما می شود کاملاً صحیح است. اما اگر به جای مصرف تنقلات بسیار چاق کننده مثل پفک و چیپس و شیرینی از آجیل به عنوان یکی از مزه ها کمک بگیریم سبب تأمین نیاز بدن ما خواهد شد. در کنار آن از مصرف این غذاهای پرکالری تر و چاق کننده هم جلوگیری می شود.

زمانی که شما آجیل مصرف می کنید تا مدت زمان طولانی سیر هستید و از خوردن وعده های اضافی دست بر می دارید. در این حالت رفته رفته چربی سوزی انجام می شود. اما این چربی سوزی با کمک ورزش می تواند به حالت بهتری انجام شود.

از جمله تأثیرات مصرف آجیل به اثرات مفید آن بر روی بیماری هایی نظیر بیماری قلبی، دیابت و … می توان اشاره نمود. بیشترین نتیجه مفید آن را می توان به دوران نوجوانی نسبت داد. یعنی از همان ابتدای راه شما از مصرف مواد مضر دست بردارید و به این نوع تنقلات روی آورید.

آجیل چگونه سبب کاهش کلسترول می شود؟

مصرف آجیل رفته رفته چربی سوزی را به دنبال دارد که این چربی سوزی با کاهش چربی های مضر خون همراه خواهد بود. اما شما در کنار آجیل حتماً باید از یک الگوی ورزشی هم کمک بگیرید. این برنامه را به صورت منظم تکرار کنید. پس از چند هفته اثرات آن را متوجه خواهید شد. انواع مغزهایی که در درون آجیل می بینید در داخل خود کلسترول مفید دارند که برای بدن ضروری هستند. شما با ورزش می توانید چربی های غیرمفید بدن خود را بسوزانید.

وقتی آجیل جلوی اضافه وزن را می گیرد

کدام نوع مغزها در آجیل چاقی را کاهش می دهد؟

افرادی که بسیار چاق هستند و دوست دارند تا به صورت آرام وزن خود را کم کنند نیاز است تا مغزهایی همانند مغز گردو را میل کنند. این مغزها در کنار کم کردن چربی های مضر بدن آنها می تواند سلامت و زیبایی را هم حفظ کند. یکی از جنبه های منفی لاغری اثرات نامطلوب بر روی زیبایی صورت است که با این روش از آنها پیشگیری خواهد شد.

عدد تخمین زده شده برای کاهش وزن و جلوگیری از چاقی در مصرف آجیل به عدد ۲۳ باز می گردد.

فیبر درون آجیل

در داخل آجیل فیبر وجود دارد. همانطور که می دانید این فیبرها می توانند علاوه بر تنظیم نمودن سیستم گوارشی به کاهش مصرف مواد غذایی هم کمک کنند. زیرا فیبر آجیل مثل فیبر درون کاهوی یک سالاد عمل می کند. با مصرف آجیل معده شما پر می شود و دیگر جایی برای مصرف یک وعده غذایی پرچرب ندارید.

پس توصیه می کنیم به فرزندان خود در سنین مدرسه اجازه دهید تا بیشتر به مصرف آجیل گرایش داشته باشند و از مصرف کیک و آبمیوه های صنعتی مضر پرهیز نمایند.

در همین زمینه بخوانید:

۱۰ راز مهم برای خوردن نان بدون اینکه چاق شوید

۸ راه افزایش قد در کودکان با تغذیه، ورزش، خواب کافی

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *