گوجه گیلاسی و خواص آن

 گوجه گیلاسی و خواص آن

شاید کمتر افرادی باشند که در کنار غذای خود از گوجه گیلاسی استفاده کنند، این گوجه می تواند یکی از گوجه های تزیینی اما در عین حال خوشمزه باشد.

برای خرید این گوجه های بسیار زیبا نیازی نیست تا در فصل خاصی اقدام نمایید، زیرا در زمره ی میوه ها و بعبارت دقیقتر سبزی هایی  قرار دارد که در همه ی فصل های سال می توان از آن بهره برد. کالری در داخل این میوه ها هیچ جایی ندارد . اما در مقابل وجود انواعی از ویتامین ها  و مواد معدنی مفید برای سلامتی بدن در داخل آن به اثبات رسیده است. ویتامین هایی نظیر ویتامین ث می تواند نقش مهمی را در سلامتی شما ایفا کند.

برخی تنها بر این باورند که از گوجه های گیلاسی باید فقط به عنوان تزیین استفاده شود. در حالی که شما می توانید در کنار انواع غذاها آن را بخورید. طعمی فوق العاده لذیذ و شیرین دارد. این گوجه ها هیچ گاه نارس نیستند و همیشه قرمز و شیرین و رسیده هستند. بنابراین به جای خرید گوجه های بزرگ تر می توانید از این مدل گوجه ها استفاده کنید.گوجه گیلاسی با فیبر فراوان عملکرد روده ها را بهبود می بخشد!

فیبر بالا مهم ترین خاصیت گوجه گیلاسی

با توجه به رژیم نامطلوبی که هم اکنون آن را استفاده می کنید و همیشه هم با مشکلات گوارشی دست و پنجه نرم کرده اید بهتر است تا گوجه گیلاسی بخورید. هرچه فیبر مصرفی بالاتر برود عملکرد سیستم گوارشی هم بهبود خواهد یافت. نظم دادن به حرکت های روده ای و پیشگیری از هر نوع مشکل گوارشی نظیر یبوست با خوردن این نوع گوجه انجام می شود. 

 ویتامین های نهفته در این مدل گوجه و نقش آنها در سلامت بدن

اگر یک بررسی اجمالی در رابطه با آن داشته باشیم متوجه خواهید شد که بهترین نوع ویتامین موجود از نوع ث است. پس می تواند در بهبود انواع زخم ها و تقویت کردن سیستم ایمنی بدن نقش مهمی را ایفا نماید. هرچه ایمنی بدن بالا برود بیماری ها دیرتر راه پیدا خواهند کرد.

با مصرف گوجه گیلاسی آنتی اکسیدان های بدن شما بیشتر از قبل خواهد شد و با رادیکال های آزادی که وظیفه بیمار کردن بدن برعهده دارند به خوبی مقابله می شود. رادیکال های آزاد تا زمانی که سطح آنتی اکسیدان ها پایین باشند وظیفه تخریب خود را به خوبی انجام می دهند. آنها می توانند سلول های سالم بدن را مورد حمله قرار دهند و در نتیجه با تخریب هریک از آنها سلامتی را به خطر اندازند.

گوجه گیلاسی و خواص آن

 سلامتی قلب با مصرف این گوجه

در داخل گوجه گیلاسی یکی از بهترین مواد را پتاسیم می دانند. همانطور که می دانید در صورت بالا بودن سطح سدیم خون و افزایش فشارخون، با بالاتر رفتن میزان پتاسیم نقش چشمگیری در رفع علائم مربوطه وجود دارد. بنابراین شما می توانید میزان فشارخون خود را کاهش دهید. هرچه فشارخون در سطح نرمال تری باشد عملکرد قلب هم بهتر خواهد شد.

یکی از عوامل مهم در ایجاد سکته های قلبی وجود فشارخون بالا است. بنابراین سعی کنید تا غذاهایی را مصرف کنید که پتاسیم بیشتری دارند. روش تهیه ی این گوجه ها اکثرا به وسیله دستگاه ها بوده و در بسته بندی های شیک و به دور از عوامل آلوده کننده قرار دارند که شستشوی کمتری هم می خواهند.

در همین زمینه بخوانید:

برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *